Najlepszy serwis w Szczecinie

Istniejemy już 20 lat

Naprawiamy i serwisujemy głównie konsole, smartfony,  tablety w ramach czynności pogwarancyjnych.

słuchawki sony

Sony

Przedsiębiorstwo Sony powstało w Tokio w 1946 r. jako instytut badawczy Tōkyō Tsūshin Kenkyū-jo, początkowo utrzymujący się z drobnych usług serwisowych. Rok później przekształciło się w nisko skapitalizowane przedsiębiorstwo o nazwie Tōkyō Tsūshin Kōgyō Kabushiki Kaisha (w skrócie Totsuko), której głównym celem była produkcja sprzętu telekomunikacyjnego i woltomierzy.

W roku 1958  przedsiębiorstwo  przyjęło nazwę Sony.

Sony oprócz konsol jest producentem napędów pamięci masowych: CD-ROM, DVD-ROM, Blu-ray oraz nagrywarek CD-R, DVD-R/-RW do komputerów PC i notebooków. Sony jest także cenionym producentem aparatów cyfrowych, a także telewizorów.  Zajmuje się także produkcją nośników audio, wideo oraz danych.

Sony jest znanym producentem urządzeń audio/video do użytku domowego. Pod tą marką sprzedawano m.in. radioodbiorniki, przenośne i stacjonarne odtwarzacze kaset magnetofonowych i dysków kompaktowych, przenośne odtwarzacze cyfrowe, wieże audio od mikrowieży przez mini-wieże po pełne wieże Hi-Fi klas QS, ES (klasa wyższa) czy R (klasa high-end, tylko na zamówienie), słuchawki, kamery wideo, magnetowidy, telewizory kineskopowe i ciekłokrystaliczne, monitory oraz nośniki audio i video. Oprócz tego oferowano sprzęt komputerowy (konsole do gier, komputery przenośne i stacjonarne), fotograficzny i telefony komórkowe.

Konsole Sony to:

PlayStation

PlayStation 2

PlayStation 3

PlayStation 4

PlayStation Portable

PlayStation Vita